Başlık metninizi buraya ekleyin
saglikli beslenmek

Seyahat Ederken Sağlıklı Beslenmek İçin İpuçları

Yeni yerler keşfetmek oldukça heyecan verici olsa da tüm bunları deneyimlemek için seyahat ederken sağlıklı beslenmek de oldukça önemlidir. Birçok insan seyahat ederken sağlıklı seçenekler bulmanın ve iyi yemekler yemenin zor olduğunu düşünüyor olabilir. Ama bunu başarabilmek ve sonraki seyahatler için de bir rutine dönüştürebilmek mümkün. İşte bir seyahati daha sağlıklı bir deneyim haline getirmek için bazı ipuçları!

Bozulmayacak eşyalarınızı önceden planlayın. Eğer arabada yeriniz varsa yolculuğa başlamadan önce bozulmayacak eşyalarınızı stoklayabilirsiniz. Çiğ kuruyemişler ve suyu alınmış sebzeli cipsler yolcuğunuzu tatlandırabilir.

Bolca su için. Uzun saatler boyunca yolculuk yapmak ve yüksek sıcaklıklar vücudunuzun susuz kalmasına sebep olabilir. Bu bağışıklık sisteminizin çalışmasını doğrudan etkileyecektir. Bu yüzden susadığınızda yolculuğunuzu durdurmak zorunda kalmamak için yanınızda su bulundurabilirsiniz. Daha da iyi bir fikir olarak yanınızda daha büyük su şişeleri bulundurabilir ya da yeniden kullanılabilir şişeleri doldurabilirsiniz. Soda, kahve gibi içeceklerin su olmadığını unutmayın.

Buğday Çimi Tozu’nu unutmayın. Klorofil açısından zengin besinler tüketmek sağlığı korumanın en güçlü yollarından biridir. Küçük bir pakete çok fazla besin sığdırmak zor gibi gözükse de Buğday Çimi Tozu bunu kolaylaştıracaktır. Buğday Çimi, sindirime yardımcı olan ve metabolizmayı düzenleyen sağlıklı bir süper besindir. Böylece gittiğiniz her yerde yeşilin bağışıklık artırıcı gücünü almak ve daha sağlıklı kalmak mümkün olacaktır. Ayrıca tarifler bölümünden Buğday Çimi Tozu ile yapabileceğiniz içecekleri önceden hazırlayarak yolculuğunuz sırasında keyfini çıkarabilirsiniz.

C vitaminini ihmal etmeyin. Bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda bir yarışma düzenlenseydi şüphesiz ki bu yarışmanın kazananı C vitamini olurdu. Uçuş, yolculuk veya keşif sırasında yanınızda C vitamini açısından yüksek bir besin bulundurun ve seyahatinizi tatlandırın.

Marketlerde mola verin. Eğer seyahatiniz esnasında mutlaka mola vermeniz gerekiyorsa bunu marketlere yakın olan yerlerde yapın. Yolculuk sırasında tek seçeneğinizin fastfood gibi sağlıksız yiyecekler olmadığını unutmayın. Market gibi yerlerde uygun fiyata bulabileceğiniz sağlıklı yiyeceklerden faydalanın.

Dezenfektan kullanın. Küçük bir el dezenfektanı sizi mikroplara maruz kalmaktan korumak için oldukça kolay bir yöntemdir. Bazen unutabiliyor olsak da bunu seyahatiniz bir parçası haline getirmeye çalışın.

Bu yaz için planladığınız bir seyahat planı var mı? Başlangıçta gerçekleştirmesi zor gibi gözükse de seyahat ederken sağlıklı beslenmek için verdiğimiz ipuçları bu yaz uygulamayı deneyin ve aslında çok kolay olduğunu görün!

Son Yazılar