Başlık metninizi buraya ekleyin
feng shui

Feng Shui ve Meditasyon

Meditasyon uygulamaları, günümüz yaşam koşullarında sahip olduğumuz stresten uzaklaşmak için tercih edilen bir pratiktir. Her ne kadar zihni sakinleştirmeye yardımcı olsa da, yeni başlayan biri için yerde bağdaş kurmak ve nefese konsantre olmak zor gelebilir. Bu uygulama yoğun bir odaklanma ve irade gerektirir. Ancak kendinizi olumlu hislerle kuşatmanıza, kendinizi daha rahat ve iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Feng Shui yöntemleri pozitif enerjiyi kendinize çekerek daha etkili bir meditasyon yapmanızı sağlayabilir.

İşte evinize pozitif enerji getirmenin birkaç basit yolu!

Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Feng Shui ilkelerine göre, dağınıklık pozitif enerjiyi hapseder ve yaşam alanında özgürce akmasını engeller. Dağınıklık daha fazla dağınıklığa sebep olur ve kısa bir sürede dağınık bir alan çok fazla durağan enerjiyi barındırmaya başlar. Bu konsantre ve üretken olmayı imkansız hale getirir. Bu yüzden meditasyon alanı dağınık olmamalıdır.

Renkleri Kullanın

Renklerin ruh hali üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Bu yüzden meditasyon alanınızı ruhsal etkileşimleri çeken, huzur ve sükunet yayan renklere boyayın. Mavi barışın rengidir. Yeşil; iyileşmeyi ve rahatlamayı temsil eder. Dinginlik ve maneviyat duygularının uyandırılması için beyaz uygun bir renk olabilir. Mor, yüksek ruhsal farkındalık ile ilişkilidir. Önemli olan belirli bir renk aramak değildir. Size en iyi gelen rengi seçebilirsiniz.

Altarını Oluştur

Meditasyon alanınıza yerleştirilmiş bir altar, ruhsal bir odaklanma noktası görevi görür. Öncelikle altarınızı kuracağınız alanın, odanın giriş kapısının tam karşısında olmamasına özen gösterin. Enerji akışını düzenlemek odanın bir köşesini veya bir duvarın önünü tercih edebilirsiniz. Altarınızın üzerine mum, tütsü, kristal, favori bir fotoğrafınızı, sevdiğiniz objeleri veya sizin için ruhsal çağrışım yapan herhangi bir nesneyi yerleştirebilirsiniz.

Elementleri Dengeleyin

Feng Shui geleneğine göre, dünyada ahşap, ateş, toprak, metal ve su olmak üzere 5 element vardır. Feng Shu’nin temel ilkesi, bu 5 element arasında mükemmel bir denge yaratmaktır.

Meditasyon alanınız gücü ve sezgiyi simgeleyen bir ahşap karışımına sahip olmalıdır. Bunun için odanıza canlı çiçekler yerleştirebilir veya mobilyalarınızı ahşaptan seçebilirsiniz.

Ateş elementi için bol miktarda doğal ışık alan bir noktayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda altarınıza mumlar yerleştirebilirsiniz.

Toprak elementi için toprak tonlarındaki nesneleri veya manzara resimlerini kullanabilirsiniz.

Metal elementi için altın, gümüş, alüminyum ve demir gibi metallerden yapılmış nesneleri tercih edebilirsiniz.

Son olarak suyu sembolize etmek için su şelalesi veya küçük bir akvaryumu meditasyon odanıza dahil edebilirsiniz.

Son Yazılar